Що таке CareField?

Що таке CareField?

CareField — рішення, яке забезпечує планування і виконання важливих технологічних операцій на полі: від визначення необхідності внесення ЗЗР, їх закупки, доставки та внесення — до планування врожаю та розрахунків показників ефективності. Аутсорсинг — розповсюджена практика в розвинених країнах. Чому українським господарствам, які бажають збільшити врожайність, слід звернути увагу на аутсорсинг послуг — розповідаємо у блозі. 

Що таке сільгосп аутсорсинг

Аутсорсинг в сільському господарстві — це перш за все виконання операцій на полі силами аутсорс компанії. Сьогодні таким чином можна забезпечити виконання повністю всіх операцій: від посіву —  до збору та транспортування урожаю.

Сільське господарство — сезонний бізнес, де інвестованим коштам потрібен час, щоб повернутись в капітал. І якщо великі агрохолдинги, що торгуються на міжнародних біржах, мають доступ до ресурсів і регулярно оновлюють парк техніки, для малих та середніх агровиробників купити новий комбайн за 400 тис. євро, чи обприскувач за 200 тисяч, може бути не підйомним.

Використання сучасної, високоефективної техніки є однiєю з найбільш вагомих складових високого врожаю та забезпечення зменшення витрат.

Тому підприємства iз застарілим парком техніки, які не використовують підходи точного землеробства, не дотримуються сучасних технологій рослинництва, будуть програвати конкурентну боротьбу для більш технічно оснащених компаній.

Є декілька варіантів, як вирішити цю проблему: можна купувати технiку, яка була у використаннi або скористатись більш дешевшим та якіснішим варіантом — аутсорсом.

Чому це вигідно

Переваги аутсорсингу в більшості випадків лежать в площині економії капітальних витрат, часу та юридичній гарантії отриманих послуг. Такий погляд на аутсорсинг є справедливим не лише в будівництві чи перевезеннях, а й і для агрокомплексу.

В багатьох підприємствах ситуація з дефіцитом сучасної  високопродуктивної техніки ускладнюється під час гарячого сезону, коли необхідно вносити ЗЗР або ж у жнива. У випадку поломки техніки чи довгого періоду несприятливих погодних умов, існує ризик втрати значної частини врожаю.

Якщо говорити про внесення ЗЗР, то біологічна ефективність дії препаратів на 50% залежить від якості внесення. Варіантів того, як можна провести обприскування з нульовим, а іноді і з негативним результатом, є маса, і в своєму житті з цим стикається мабуть кожен агроном чи керівник.

Неправильно розрахована норма внесення — "підпал" або потреба повторної обробки; не врахували зовнішні фактори, як то швидкість руху, тиск в баці, тип розпилювача — знову "підпалили" посіви, або не обробили частину; не провели очистку підшипників турбіни витратоміру — уповільнення її роботи і як результат перевитрата робочого розчину; механізатор взяв викрутку для чистки форсунок — "факел" розпилення не рівномірний і так далі.

Варіантів та способів того, як зробити обприскування низькоефективним — сотні, якщо не тисячі. Наслідком цього будуть нещасні 30-40 центнерів пшениці з гектара українських чорноземів та собівартість в 3-4 тисячі гривень за тонну.

Чому Carefield

Чому саме обприскування, чому не посів, не розкидання добрив чи збір врожаю? Нас часто запитують, чому ми вирішили займатись саме цим напрямком. Просто це одна з найскладніших технологічних операцій на полі, яку можна виконувати відповідно до стандартів на будь-якому полі. Сучасні обприскувачі та навчений персонал дозволяє надавати якісні послуги незалежно від стану поля.

Внесення ЗЗР — дуже часто це головний біль для аграрія, величезні рахунки за препарати, нічні виїзди на поле та моління Бога про чим довший період хорошої погоди. Це все ускладнюється відсутністю сучасної техніки і поломками, які завжди відбуваються в найбільш не підходящий час.

Carefield може звільнити фермера від цих проблем. Для цього ми придбали чотири нових самохідних обприскувача John Deere, зібрали свою команду професійних агрономів та механізаторів, налагодили контакти з виробниками ЗЗР.

Тепер ми пропонуємо комплексний підхід: ми не лише якісно обробимо посіви тоді, коли це буде необхідно, але й розробимо найбільш оптимальну, з точки зору витрат та ефективності, програму захисту.

Ми пропонуємо нашим клієнтам декілька варіантів програм захисту, рахуємо всі витрати, даючи фермеру краще розуміння щодо майбутніх результатів.

Наш спеціаліст буде здійснювати постійний моніторинг стану поля та проведе корекцію плану під час виконання робіт.

ЗЗР будуть внесені своєчасно та відповідно до норм. Carefield юридично відповідає за кінцевий результат, тому ми найбільше зацікавлені у дотриманні якості процедури.   

Це позбавляє власника ділянки хвилювань щодо крадіжок на полі. А менеджери можуть зайнятись більш актуальним стратегічним плануванням, а не керувати роботами на полі.

З чим допоможе Carefield

Прогнозування витрат. Господарства можуть детально прорахувати, на що  витрачаються їх кошти та скільки у них залишається для обігу. Це дозволяє зрозуміти, як не влізти в борги та використати гроші, що залежались без діла.

Прогнозування врожаю. Виробнику важко спланувати врожайність культури через недотримання вимог внесення ЗЗР. Професійний підхід прораховує врожайність та скорочує витрати.

Виявлення неякісних ЗЗР. На ЗЗР господарства витрачають значні кошти. Тому варто знати, чим саме ви обробляєте поля, бо від цього буде залежати ваш прибуток. Carefield роками співпрацює з перевіреними виробниками ЗЗР. Тестування засобів захисту рослин проводиться командою професіоналів, використовується спеціальне обладнання.

Вчасність внесення ЗЗР. Щоб отримати максимум від вкладених коштів, ЗЗР треба вносити в оптимальний час. І навпаки, запізнення з роботами може звести користь від вкладених коштів нанівець. Carefield враховує особливості перебігу зовнішніх та внутрішніх процесів при виконанні всіх своїх робіт.

Скорочення крадіжок та використання залишків. Carefield несе відповідальність за результат сервісу, оскільки не просто виконує послугу, а вирішує конкретну проблему. Тому можна забути про крадіжки та використання неякісних засобів.

Логістика води. Carefield її забезпечить. При цьому ви звільняєте свою техніку від цих обов'язків.