Які країни витрачають найменше на агросектор

Які країни витрачають найменше на агросектор

Сільське господарство є первинним сектором для багатьох країн. І дозволяє якнайкраще використати земельні багатства держав. Як правило, цей сектор має більш важливе значення в країнах, що розвиваються, ніж у промислових та розвинених. Останнім теж треба забезпечувати продуктами своє населення, але для передових економік це тільки незначний компонент їх потужності, оскільки вони мають набагато більші загальні надходження.

В країнах, що розвиваються, навіть якщо сільське господарство приносить суттєву частину ВВП держави, це ще не означає, що ця галузь показує кращі показники за світових лідерів з меншим процентом.

Автоматизоване сільське господарство Великобританії

За даними Світового банку, Великобританія має найменший відсоток ВВП, який припадає на сільське господарство серед інших націй і становить лише 0,61%. Як третя за величиною економіка в Європі, після Німеччини та Франції, Великобританія є провідним фінансовим центром та торговим гігантом.

Ключовими секторами, які дають найбільшу частку ВВП країни, є галузі послуг, зокрема бізнес-послуги, такі як банківська справа та страхування. При цьому виробництво переживає ненайкращі часи і скорочується.

Сільськогосподарська інфраструктура Великобританії високо механізована і ефективна, виробляє близько 60% внутрішньої їжі, необхідної британському населенню, незважаючи на використання менш ніж 2% загальної робочої сили.

Імпорт кормів у Бельгію

Додана вартість сільського господарства Бельгії становить лише 0,74% від загального ВВП. У країні є сучасна економіка, що базується в основному на послугах приватних підприємств. Через невелику кількість природних ресурсів Бельгія імпортують багато сировини, що робить економіку особливо вразливою щодо змін у динаміці світової торгівлі.

Тому Бельгія намагається провести програму реформ, спрямовану на підвищення конкурентоспроможності країни, яка включає зміни в її податковій політиці, впровадженні нових правил на ринку праці та більш широкі вигоди для соціального забезпечення свого населення.

Німецька промисловість

Маючи найбільшу економіку в Європейському Союзі та п'яту за величиною економіку в світі, Німеччина має висококваліфіковану робочу силу та є провідним експортером транспортних засобів, машин, побутової техніки та хімічних речовин.

У рамках такої величезної економіки німецьке сільське господарство становить лише 0,75% від загального ВВП країни.

Німеччина докладає значних зусиль, щоб замінити нафту та ядерну енергію більш стійкими джерелами енергії, тоді як багато реформ на ринку праці, включаючи підвищення мінімальної заробітної плати, сприяють підвищенню загальних стандартів добробуту німецького населення.

На соціальному рівні Німеччина стикається з серйозними демографічними проблемами, включаючи низький рівень народжуваності. Країна теж повинна впровадити стратегію щодо мігрантів, наплив яких спостерігається в останні роки.

З цих причин сільське господарство займає місце далеко в черзі першочергових питань. Але фермери справляються самостійно.

Продовольча безпека в Данії

Данія має додану вартість сільського господарства, еквівалентну 1,27% її загального ВВП. Тим не менш, країна може похвалитися високотехнологічним та ефективним сільськогосподарським сектором, а також низкою світових лідерів у галузі фармацевтики, відновлюваної енергетики та судноплавства.

Незважаючи на те, що Данія є одним з провідних європейських експортерів продуктів харчування та енергетики, країна сильно залежить від імпорту кількох сировинних матеріалів.

Тим не менш фіскальна позиція Данії є однією з найсильніших у Європейському Союзі, незважаючи на те, що уряд Данії вирішив не приєднатися до Європейського економічного та валютного союзу (Єврозони).

Незважаючи на невеликий внесок аграрного сектора в ВВП, Данія є однією з найбільш безпечних для харчування держав на європейському континенті та, по суті, усьому світі.

Внесок сільського господарства в розвинуті країни

Як видно, країни зверху списку не обов'язково є тими, що відчувають нестачу продуктів, і, по суті, кожна з цих описаних держав має відмінне харчування та сільськогосподарську інфраструктуру.

Внесок сільського господарства у ВВП просто був розбавлений величезними сукупними доходами економік в цілому. У таких країнах низька додана вартість у сільському господарстві відносно ВВП не вказує на поганий економічний стан або навіть слабкий аграрний сектор.